Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Katastrofa TU-154M – polsko-rosyjski Trójkąt Bermudzki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Reasumując, informacje o ciałach załogi przypiętych do foteli, 8 lub 13 ciał znalezionych w sektorze pierwszym, 92 lub 96 pasażerów w Tupolewie, generał Błasik obecny bądź nieobecny w kokpicie, daje nam obraz polsko-rosyjskiego Trójkąta Bermudzkiego.

Gdyby od czasu katastrofy rządowego Tupolewa upłynęło kilkanaście dni czy kilka tygodni, w takim przypadku można by brak precyzji w przekazywaniu informacji zwalić na chaos panujący podczas gromadzenia dowodów.  Niestety przez cały czas od faktu zaistnienia katastrofy pod Smoleńskiem BRAK jest precyzji w przekazywaniu informacji, o czym miałem okazję przekonać się wiele razy. Poniżej kolejny przykład, tym razem związany z ilością ciał które były w sektorze pierwszym, czyli w miejscu gdzie teoretycznie miał być kokpit, który został rozbity w drobny MAK. Z rozbitego kokpitu wymontowano przyrządy które sprawdzali między innymi polscy eksperci. Katastrofa TU-154 to polsko-rosyjski trójkąt bermudzki, informacje się pojawiają, znikają, są dementowane, by następnie powrócić w zmienionej wersji. I tak przez dziewiętnaście miesięcy.

7 maj 2010

Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia informuje ze Smoleńska donosi: Nikołaj Łosiew, emerytowany pilot wojskowy, właściciel pobliskiej działki, był na miejscu w 20 minut po katastrofie. Jak utrzymuje, w rozmowie z Polskim Radiem, w rozbitej kabinie widział oprócz członków załogi przypiętych pasami do foteli ciało jeszcze jednej osoby. Nikołaj Łosiew nie potrafi powiedzieć nic więcej o tej osobie. Twierdzi też, że na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się milicja, która nakazała wszystkim opuszczenie miejsca katastrofy. Świadek mówił również, że w trakcie wypadku nad lotniskiem utrzymywała się bardzo silna mgła.

Powyższa informacja cały czas jest dostępna na stronie Polskiego Radia, można także odsłuchać fragmentu wywiadu w którym Włodzimierz Pac rozmawia z Nikołajem Łosiewem. Wirtualna Polska na swoich stronach również umieszcza powyższą informację.

19 stycznia 2012 (8 ciał w sektorze pierwszym)

Andrzej Seremet, Prokurator Generalny 19 stycznia 2012 w programie „Kropka nad i” wyjaśnił, że wrak samolotu podzielono do oględzin na sektory. "W pierwszym sektorze, który mógłby być uznany za przestrzeń, w której powinien znajdować się kokpit znaleziono kilka ciał, w tym siedem osób spoza załogi i jedną z załogi.

Seremet dodał, że w pierwszym sektorze, czyli w prostokącie, którego bok można określić na kilkanaście metrów, znaleziono również ciało dowódcy Sił Powietrznych gen. Błasika.

„Trudno mówić o kokpicie, ponieważ samolot był poddany tak daleko idącej destrukcji, że nie sposób było na miejscu zebrać te wszystkie szczątki w tak klarowny obraz, żeby powiedzieć że to jest wyłącznie kokpit. Elementy były rozrzucone na znacznej przestrzeni” - powiedział prokurator generalny.

19 stycznia 2011 (13 ciał w sektorze pierwszym)

W sektorze z kokpitem Tu-154 znaleziono nie tylko zwłoki członków załogi i gen. Andrzeja Błasika. Łącznie było tam trzynaście ciał i ich fragmentów – wynika z ustaleń "Wprost". Informacje „Wprost” potwierdził rzecznik prokuratury badającej katastrofę płk Zbigniew Rzepa. "Ciało gen. Andrzeja Błasika zostało znalezione w sektorze pierwszym. W sektorze tym znaleziono także dwanaście ciał i fragmentów ciał innych ofiar katastrofy”.

19 stycznia 2011 (13 ciał w sektorze pierwszym)


„W sektorze tym znaleziono także 12 ciał i fragmentów ciał innych ofiar. Jedno z tych ciał należało do członka załogi (ciało nawigatora) - poinformował "Rzeczpospolitą" ppłk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Raport Końcowy MAK

Z raportu końcowego MAK wynika między innymi:

Punkt 1.14 (str. 101)„Na pokładzie znajdowało się 96 osób, wśród nich 4 członów załogi i 3 osoby personelu pokładowego.

Punkt 1.16.8 (str. 126) „...W celu rozwiązania tego problemu zostały przeanalizowane materiały sądowo lekarskich szczątków 92 ludzi, znajdujących się na pokładzie statku powietrznego w momencie katastrofy.”

W punkcie 1.16.8. (str. 125-126) raportu końcowego MAK widnieje: „...A zatem, wyniki badań medyczno-traseologicznych obrażeń odniesionych przez Dowódcę SP Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiadają jego przebywaniu w kabinie pilotów w chwili zderzenia statku powietrznego z powierzchnią ziemi...”

Eksperci z trzech niezależnych instytucji: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji (obie pracujące na zlecenie komisji Millera) oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna (najnowsza opracowana na zlecenie prokuratury) nie przypisały niezidentyfikowanego głosu do gen. Błasika. Nikt nie chce się przyznać do rozpoznania głosu gen. Błasika który miałby być obecny w kokpicie Tupolewa.

Na jakiej podstawie w rosyjskim raporcie końcowym MAK postawiono tezę że gen. Andrzej Błasik był obecny w kokpicie Tupolewa?

Fakt znalezienia jednego ciała obok drugiego nie upoważnia do stwierdzenia, że dana osoba była, lub niebyła w kokpicie. A  poza tym dość często używa się naprzemiennie słów kokpit oraz sektor pierwszy, tak jakby były one synonimami, a przecież te słowa oznaczają coś zupełnie co innego. Powyższe przytoczone przykłady nie są jednymi z wielu innych, różnych elementów dezinformacji.

20 stycznia 2012

Komisja Jerzego Millera przestała działać po publikacji końcowego raportu o katastrofie pod Smoleńskiem. Zgodnie z prawem premier podejmuje decyzję o wznowieniu jej prac w dwóch wypadkach: gdy wyjdą na jaw nowe okoliczności lub dowody istotne dla sprawy oraz gdy dowody istniejące w dniu wydania orzeczenia komisji nie były mu znane. Rzecznik rządu Paweł Graś, po spotkaniu premiera Donalda Tuska z członkami komisji powiedział że Komisja Millera nie wznowi prac gdyż nie ma żadnych przesłanek do wznowienia prac KBWLLP, która badała przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

Reasumując, informacje o ciałach załogi przypiętych do foteli, 8 lub 13 ciał znalezionych w sektorze pierwszym, 92 lub 96 pasażerów w Tupolewie a do kompletu generał Błasik obecny bądź nieobecny w kokpicie samolotu zsumowane razem daje nam obraz polsko-rosyjskiego trójkąta bermudzkiego, w którym wiele danych jest zmienne.

Czy kiedykolwiek nadejdzie taki moment że wszystkie szczegóły oraz wątpliwości dotyczące katastrofy TU-154M 101 zostaną precyzyjnie sprawdzone, wyjaśnione,  a opinia publiczna zostanie rzetelnie poinformowana o wynikach końcowych śledztwa?

Przez dziewiętnaście miesięcy od momentu zaistnienia katastrofy Tupolewa pod Smoleńskiem można odnieść wrażenie jakby ludzie którzy znajdują się na samym czubku polsko-rosyjskiego trójkąta bermudzkiego sprawdzali Polaków którzy są u podstawy tego trójkąta wystawiając ich łatwowierność na próbę, coś na zasadzie która wrzutka, hipoteza lub teza chwyci, ta zostanie podtrzymana i ogłoszona w finalnym werdykcie. Czekamy więc nie tylko na różnego rodzaju niespodzianki ale i na końcowy rzetelny i uczciwy werdykt Prokuratury. Czy taki będzie? A jeśli tak to kiedy...

Foto:Zagadka: Ile kół ma TU-154M?

KOMENTARZE

 • Taktyka zacierania śladów
  Od pierwszych chwil po katastrofie, generowane są same kłamstwa na temat jej przyczyn. Dlaczego? Kartoteki kryminalne aż kipią od takich przykładów z których jednoznacznie wynika, iż ten generuje kłamstwa, komu zależy na zacieraniu śladów. A robi to zawsze morderca i jego zleceniodawcy!!!
 • Raczej 14...?
  Czyżby znaleziono jakąś "dojazdówkę" ?
 • I nikt się nie zastanawia,
  skąd się wzięło to koło od IŁ-a?
 • widzę 2xkoła Tu-154M i 1xIŁ-76
  Fotka ukazująca szczątki tupolewa (L101) z dnia 10.04.2010, a dokładniej między innymi 3 koła: (2 z nich po lewej stronie fotki to koła TU-154M, a po prawej dolnej części fotki koło należące do IŁ-76
  __________________________________________________________________________
  https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/425861_2263977659301_1844299587_1416357_161527104_n.jpg
 • Re: "polsko-rosyjski Trójkąt Bermudzki"
  Nie zgadzam się - powinno być "Polsko-rosyjski trójkąt BERGAMUCKI" !

  Trójkąt Bermudzki to poważna sprawa i jest rzeczywisty. Ten polsko-ruski kompletnie niepoważny jest i oderwany od rzeczywistości.

  Pozdrawiam.
 • @contessa 16:14:32
  Witam. Ta dyskusja nie ma sensu, bo była to "MASKIROWKA" i szczątki samolotu < nie wiadomo, którego> zostały rozrzucone na tym pobojowisku a pasażerowie zostali wcześniej porwani i zamordowani!!!
  Potwierdza tą tezę coraz więcej faktów i nie było w historii katastrof przypadku, gdzie samolot, spadający w ok 20 m, rozwala się na 1000 kawałków i jest 100 % ofiar. Mam nadzieję, że niedługo ktoś pęknie i cała sprawa się rypnie!!!
 • @ForensicTools 15:27:06
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że to koło po prawej stronie fotki to koło należące do IŁa-76?
 • @zibi 16:38:46
  Każda dyskusja jest dobra !
  Póki co nie ma wersji, która jednoznacznie by udowodniła co faktycznie się stało dlatego wszystkie hipotezy mają swoje racje bytu.
  Pan twierdzi, że to była "maskirowka" ale niezbitych dowodśw na to nie posiada. Ktoś inny twierdzi, że to nie była maskikrowka ale rśwnież niezbitych dowodów na to nie posiada. Więc... póki co Pan ma rację ale ten ktoś też ją ma. Dlatego potrzebna jest dyskusja !
  Nie zachowujmy się jak tfuuuu...sk , który uważa, że tylko on jedyny w Polsce ma rację.
  Pozdrawiam.
 • @Bogdan 16:39:46
  to jest koło IŁ-76 (2005), Trafienie już 100%
  -----------------------------------------------------------
  = 100%
 • @ForensicTools 16:55:25
  No to mamy kolejny pasztet po wczorajszym odkrywaniu prawdy przez Akwedukta (i wcześniej wielu innych), cytuję go: "Tak jakby ktoś samolot walną ogromną siłą z góry, potem kopnął od dołu, ponownie 2 razy w dół i w górę a potem konsekwentnie kawałek po kawałku kopał w dół i w dół, by 2 razy kopnąć w gorę i w dół - i koniec". Może wypowiedzą się na ten temat biegli w mowie i piśmie, czy tego koła nie można połączyć działaniem sił opisanych przez Akwedukta?
 • @ForensicTools 16:05:56
  Jeśli założyć że to koło jest z IŁa-76 to:

  - dlaczego "zapasowe koło" leży akurat blisko kół przedniej goleni Tupolewa?
  - w jaki sposób odpadło / wypadło to koło?
  - w jaki sposób wylądował (i gdzie) ten IŁ-76?

  Osobnym pytaniem, które postawiłem w 2010 roku jest pytanie co transportował IŁ-76: dziennikarzy, funkcjonariuszy FSB a może jeszcze coś innego?
 • @Pluszak
  Dyskusja nad dwiema wersjami wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku jest niezbędna w celu sadzenia lasu aby ukryć liść ..
  ..nie było żadnej katastrofy.. nie mogło jej być ponieważ 10 kwietnia 2010 roku z lotniska Okęcie nie wystartował samolot TU154M.

  Gdyby ta katastrofa miał miejsce, tu czy też może tam, to Jarosław Kaczyński nie nagradzałby pracowników Kancelarii Prezydenta a pogoniłby ich na 4 wiatry za katastrofalne i karygodne przygotowanie wizyty. A Marta Dubieniecka powinna im wytoczyć proces. Tymczasem wsparła Sasina w akcji przedwyborczej.
 • @ForensicTools 16:55:25
  Jeżeli możesz na 100% udowodnić, że to koło należy do IŁ-a, to jest to rzeczywiście COŚ, co może spowodować przełom.
  Ja jestem za cienki w tak szczegółowych kwestiach technicznych, ale z Twoją pomocą i innych Blogerów można dokonać prawdziwego przełomu w tym morzu kłamstw...
  Jeśli to fakt, WIELKIE chapeau bas
 • Trojkat
  Jak sama nazwa wskazuje trojkat ma trzy boki i trzy katy. Dwa z nich
  wszyscy znaja ale gdzie jest trzeci bok lub kat? Kim jest ten "X"?
 • @Stara Baba 21:26:38
  X to jest niewiadoma którą trzeba rozwiązać :)
 • @konserwatystka 20:10:20
  Cały czas upierasz się przy swojej wersji, że samolot nie wystartował... Czy czarne skrzynki w takim razie zostały zapisane przez UFO? (a jest ich kilka), a rozmowy pilotów, to też dla Ciebie nic? Więc wytłumacz w takim razie swoją wersję w jaki sposób powstała ta cała "symulacja"? Jestem ciekawy Twojej wersji wydarzeń...
 • @Pluszak :"Czy czarne skrzynki rozmowy pilotów, to też dla Ciebie nic?"
  A skąd to wszystko wiesz?
  Od ruskich?
  Jeśli to dla ciebie wiarygodne źródło informacji to wierz dalej.. życzę sukcesów na drodze brzozy i zapisów, wykresów i wzorow.

  "jaki sposób powstała ta cała "symulacja"?'

  A czy to ważne.. jak?
  Ważne jest po co?
 • @konserwatystka 00:06:13
  A wiec po co?
 • @ForensicTools 16:55:25
  na jakiej podstawie twierdzisz że to koło iła. Na oko widzę że jest identyczne jak te 2 koła tutki. Podaj mi źródła wiarygodne że to koło jest od iła, bo ci po prostu NIE WIERZĘ.
 • @jaDOCENT 14:27:14
  Dokładnie tak. Powtarzam to od dawna .Niewinny nie kłamie ,mataczy,dezinformuje,niszczy dowody,nieudostępnia dowodów itp,itd.cały czas.To jest pierwszy oczywisty dowód na to że maczał w tym palce.Jasne jak słońce !
 • @Telpher 08:11:36
  Przecież to widać już na pierwszy rzut oka, że to koło od innego samolotu.

  Jest to koło z przednich goleni IL (IŁ)-76, posiada 4x,a to koło jest zewnętrznym kołem il-76, zobacz dokładnie felgę, laboratorium obrobiło fotkę i to koło jest identyczne co posiada IL-76. Wystarczy że zapoznasz się i podejdziesz do jakiegoś IŁA i zorientujesz się, że stanęły ci włosy na głowie, poważnie.

  Fotki z laborant. nie podam bo po co, pracowali przy tym ludzie z MAK i MAC polskiej, mieli swoich fachowców, a ludzie z zachodu mają swoich niezależnych, a przy jakiejś okazji wyślę dokumentacje z naprawy IŁ-76.

  Jeśli ja tego nie uczynię , zrobią to inni (bez obaw Polacy)

  Pozdrawiam Serdecznie
 • @Pluszak 19:03:20
  Szanowny 'Pluszak' tobie podpowiem więcej bo Ty Szanowny obserwatorze byłeś ze mną jak Wandale ukrywali dowody i dlatego, daje Tobie pierwszą obróbkę, która mówi, że te fotki należy obrobić i z poszanowaniem nadać bieg i to bardzo mocny bo jest już najwyższy czas rozkpierd...lić te fazy bezkarności rządu POst intelegencji aws-ualnej......

  http://kangurex.pl/kolo-il-76.png


  __________________________________________________________________

  A to, aby pewność światła była nieco zbliżona do prostoty, odczytu tej fotki:

  http://kangurex.pl/kolo-il-76_blue.png

  --- załamanie światła mówi co daje wyraz koła IL-76, nic ująć nic dodać, a można dodać rocznik, ale to w swoim czasie
 • @Jancio 21:49:16
  nie Panie kolego, wzywam MAK...:)
 • @Pluszak :"A wiec po co?"
  Po to co mieliśmy okazję oglądać przez te 21 miesięcy.
 • Ciekawe uwgagi....
  Koncentujesz sie Pluszaku na kołach T-154M.
  Super.
  Ił-62 ponoć odleciał - więc po cholerę nawiązywanie do jego opon?
  Mam ciekawsze informacje - ale o tym jutro :-)
 • @Akwedukt 22:30:04
  Czyli za niecałą godzinę. Czekam niecierpliwie, nie idę spać, bo wiem, ze jeżeli tak mówisz, to doszedłeś znowu do istotnych spraw.
 • @Akwedukt 22:30:04
  Koncentruję się na całokształcie, nie na kołach, koła to jakby przy okazji. Treść tego wpisu nie traktuje o kołach Tupolewa czy IŁ-a, a traktuje o tym że co innego mówi Prokurator Generalny, a co innego Rzecznik :), - ale to taki mały drobiazg...
 • @Pluszak 08:52:29
  Mam nadzieje, że nie zwątpiłeś , łatwo Ciebie nagiąć i zmienić kierunek wiatru, przeciwna strona obrazu napisał il-??, a ty juz zwiatpiłeś w Polskość orzecznictwa.

  Szanowny "Pluszak': stajesz się fachowcem po tym jak jest po uszy w tym temacie, możesz nazwać się wtedy naukowcem, tak naukowcem i fachem od np: 'katastrofy smoleńskiego lasu' z dnia 10-04-2010, a proszę niewątpij w to co mówi Tobie realista, który w tym od dziecka siedzi i podpowiada, a co niektórzy rejestrowani Naukowcy co powiedzieli?: powiedzieli to: ubierz okulary' przeciw-słoneczne' no i ruszyła maszyna producencka z rodem Israela i mam kase i śmiejemy się, bo naukowiec nie jest równy drugiemu naukowcowi, patrz co widzisz i stwierdzasz.

  Koło nie jest od Tupoleva-154M , NIE JEST, NAPEWNO.

  ------------------------------------------------------------------------------
  teraz 'Pluszak' uważaj, jęsli będzie chciał 'dezinformator' zwrócić uwagę na coś co po jakimś czasie zwątpisz, a ja podpowiem Tobie, że TU-154M są również z przednią golenią i maiły 4xKoła i jak fotkę wypromuje w google to za jakiś czas powiesz że Tu-154M o No101 miał na przedniej goleni 4xKoła, a nie stety miał ich 2 szt., a ta trzecia nie jest zapasówką bo to koło od IL-76 i Tobie przesle materiały lub moi koledzy z Boeing'a i kopara tobie opadnie i przestaniesz wątpić.
 • Detektyw znajduję włos na placu 100x100 wśród 96 zabitych i ten włos jest od osoby, której nie było na pokładzie to co robi...
  ...bada włos ten i stwierdza fakty i głupi włos zamyka pozytywnie sprawę dla Detektywa.
 • pamiętaj, że obraz zastępuje min. 1000 słów,,,każdy obraz
  ________________________________________________________________________________

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej